



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Lead Free | Contains Lead |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 22 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 300 mV/µs |
| Operating Supply Current | 330 µA |
| Input Bias Current | 15 nA |
| Gain Bandwidth Product | 950 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 60 µV |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 950 kHz |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 101 dB |
| Input Voltage Noise Density | 23 nV/sqrt Hz |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 118 dB |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
